top of page

24 фото України, які вразили весь світ

Українські вишиванки: відроджуємо забуті цінності

24 моторошні місця України, від яких застигає кров у жилах

23 музичних прориви України, які вразили світ

23 емігранти, які прославили Україну на весь світ

Веселі, брате, часи настали - Океан Ельзи
00:00 / 00:00
Так я люблю Україну - ТІК
00:00 / 00:00
Буде, що сказати - Леді Джанк
00:00 / 00:00
Every Monday - Brunettes Shoot Blondes
00:00 / 00:00
Мам - Скрябін
00:00 / 00:00
1944 - Jamala
00:00 / 00:00
Старі фотографії - Скрябін
00:00 / 00:00
Мовчати - Скрябін
00:00 / 00:00
Helpless - The HARDKISS
00:00 / 00:00
Не кажучи нікому - Тартак & Нічлава
00:00 / 00:00
Пташечка - Vivienne Mort
00:00 / 00:00
Весна - Бумбокс
00:00 / 00:00
Така, як ти - Океан Ельзи
00:00 / 00:00
Колискова - Rock-H / Рокаш
00:00 / 00:00
Сам собі країна - Скрябін
00:00 / 00:00
На вигоні -
00:00 / 00:00
Мелодія - Мирослав Скорік
00:00 / 00:00
Україна - Олег Скрипка
00:00 / 00:00
Тримай - Христина Соловій
00:00 / 00:00

Слухай українське

Україна - найкраща!

  • Український гімн складається всього з шести рядків, а не чотирьох куплетів і двох приспівів. Другий, третій та четвертий куплети гімну, написаного поетом Павлом Чубинським і композитором Михайлом Вербицьким, не були затверджені в 2003 році.

  • Як не дивно, але найдовший у світі маршрут тролейбуса знаходиться в Криму, а його протяжність становить 95 кілометрів. Маршрут з'єднує Ялту і Сімферополь.

  • Чи знали ви, що дев'ять ресторанів швидкого харчування McDonald's в Україні увійшли в топ-100 найбільш відвідуваних закладів американської мережі? Ви будете здивовані, але це дійсно так. А McDonald's, який знаходиться біля київського залізничного вокзалу, останні шість років входив у трійку найбільш відвідуваних закладів мережі фаст-фуду в світі. У 2010 році, він посів третє місце серед 30 тисяч закладів. В 2011 році - друге серед 33 тисяч закладів.

  • Хрещатик є найкоротшою центральною вулицею столиці в Європі. Починається від Європейської площі, проходить через Майдан Незалежності, і закінчується Бессарабською площею. Довжина Хрещатика становить 1225 метрів.

  • Станція метро Арсенальна у Києві є найглибшою в світі - 105,5 метрів. Її побудували в числі перших п'яти станцій в столиці України, в безпосередній близькості від будівлі парламенту.

  • Одну з найвідоміших пісень у світі - Summertime - Джордж Гершвін написав під враженням від колискової "Ой ходить сон коло вікон" у виконанні Українського Національного хору, яку він почув у Нью-Йорку. Арія Summertime вийшла з під пера відомого композитора в 1935 році, а написана вона була для опери "Поргі і Бесс".

  • "Щедрик" - це різдвяна українська народна пісня, яка отримала всесвітню популярність в музичній обробці Миколи Леонтовича, який написав її в 1916 році. Англійською мовою відома під назвою "Carol of the Bells".

Красива країна

Долина нарцисів
Тунель кохання
Маріїнський палац
Національний дендрологічний парк Софіївка
Урицькі скелі
Резиденція митрополитів Буковини і Далмації
Озеро Світязь і Шацькі озера
Острозький замок
Говерла і Чорногірський хребет
Острів Хортиця в Запоріжжі
Золочівський замок
Хотинський замок
Кам'янець-Подільський замок
Озеро Синевир
Олеський замок
Замок Паланок
Замок Любарта в Луцьку
Дністровський каньйон
Гранітні скелі Побужжя
Гранітний каньйон на річці Гірський Тікич
Водоспад Шипіт
Білгород-Дністровська фортеця
Асканія-Нова

Державні символи

Державний Прапор України

Кольори Державного Прапору України — синій і жовтий. З давніх-давен українська земля була хліборобським краєм. Синє море або небо над золотою нивою — зміст, який нині вкладають у кольори Державного Прапору України. Державний Прапор України не є «жовто-синій» чи «жовто-блакитний», оскільки за правилами геральдикикольори «читаються» згори донизу.

Державний Гімн України -
00:00 / 00:00

Державний Гімн України

Державний гімн України — один з головних державних символів України поряд з прапором і гербом. Державним гі́мном є перший куплет та приспів пісні «Ще не вмерла України і Слава, і Воля»слова Павла Чубинського, музика Михайла Вербицького. Офіційно його «Музичну редакцію» ухвалила Верховна рада України 15 січня 1992 року; слова гімну затверджено законом «про Гімн України» 6 березня 2003 року

Державний Герб України

Великий Державний Герб України, згідно зі статтею 20 Конституції України, встановлюється з урахуванням малого Державного Герба, як його головного елемента, і герба Війська Запорізького, і затверджується не менше як двома третинами від конституційного складу Верховної Ради України.

19 лютого 1992 р. Верховною Радою України ухвалена постанова «Про Державний Герб України», якою було затверджено «Тризуб, як малий герб України» та, відповідно, головний елемент великого герба.

Цікаві факти з історії України

Вперше назва "Україна" з'явилася наприкінці XII ст. в Іпатіївському літописі у 1187 році у зв'язку зі смертю в Переяславі князя Володимира Глібовича. У літописі говориться: "...и плакашася по нем всі переяславци... бе бо князь добр и крепок на рати... и о нем же Украина много постона...". За часів Галицько-Волинського князівства його землі одержали назву "Україна", яка пізніше, з XVI ст., вживалася в документах в межах більшості заселених українцями земель, що увійшли до Польщі.

В містечку Бердичів (Житомирська область) в костьлі Святої Варвари 14 березня 1850 року місцева красуня Евеліна Ганська була повінчана з Оноре де Бальзаком. В цьому ж містечку тривалий час жив Фредерік Шопен, крім написання музики він також керував роботами по реставраціїї тамтешнього органу...

В селі Лемеші (Чернігівська область) на початку XVIII століття народився хлопчик Олексій Розум. У вільний від випасу корів час, він співав у сільскому церковному хорі, де був помічений, відправлений до Петербургу й згодом став графом Розумовським й вінчаним чоловіком імператриці Елизавети (щоправда без права престолонаслідування). Брат графа Кирило у 18 років (!) очолив петербургську академію наук, а згодом ще й став гетьманом Лівобережної України

Найзнаменітішими дітьми можна вважати трьох дочок Ярослава Мудрого, які стали королевами в різних країнах. Дочка Анна стала дружиною французького короля Генріха І, а після його смерті управляла Францією як регентша до повноліття свого сина, короля Філіпа. Про це свідчить багатомовний напис на її пам’ятнику неподалік від Парижа: "Анна руська - королева французька". Друга дочка Я. Мудрого була одружена з норвезьким королем Геральдом Сміливим, а третя - з угорським королем Андрієм.

Найпершим вищим навчальним закладом в Україні була Острозька колегія, заснована в 1576 р. у м. Острог князем Костянтином Острозьким. Другий вищий навчальний заклад - Києво-Могилянська академія, заснована у 1623 р. шляхом об’єднання Київської братської і Лаврської шкіл. Це були на той час єдині вищі школи у східнослов’янському світі.

bottom of page